Info zelf spuiten topic.

Alles in, over, rond en op de koets.
Plaats reactie
backfire
Addicted user
Addicted user
Berichten: 5841
Lid geworden op: vr 21 jan, 2005 11:23
Locatie: Den Bosch
Contacteer:

Info zelf spuiten topic.

Bericht door backfire » zo 19 feb, 2006 17:09

Ik d8 veel geklets in diverse topics over zelfs spuiten dus start ik er 1 die hopelijk gevuld gaat worden met tips. Geen discussies graag alleen tips.

Dus als de moderators kunnen helpen om het zuiver te houden. ;)

backfire
Addicted user
Addicted user
Berichten: 5841
Lid geworden op: vr 21 jan, 2005 11:23
Locatie: Den Bosch
Contacteer:

Bericht door backfire » zo 19 feb, 2006 17:16

Mijn eigen inbreng tot dusver:

daar mijn broer veel spuit zijn advies pak een spuit met nozzle 1.4 - 1.5 kun je veel mee spuiten. Dit heeft betrekking op lak en primer daar primer normaal een wat grotere nozzle nodig heeft.

Nu heb ik zelf een compressor met 265L/min en max 8 bar. Dus beetje wezen kijken op internet naar geshikt verfspuiten.

Je komt al snel op Eminent en Devillbiss uit. Belangrijk is natuurlijk de prijs en hoeveel liter per minuut hij nodig heeft.

Nu viel mijn oog op de Devillbiss flg hlvp. Luchtverbruik wordt kritiek, maar je kunt spuiten met 1,6 bar, wat erg laag is. Naald is een 1.5 en je krijgt er een 1.8 bij. Laagste prijs die ik zag op internet is 80 euro ex btw.

Natuurlijk ook de Eminent E13 HTE, hier heb ik helaas nog geen details van kunnen vinden maar wel de prijs, 10 euro duurder. Wel kun je bij bestelling aangeven welke maat naald je wilt.

Geen ervaring met de producten op mijn compressor, alleen met de Eminent bij ons op het werk, maar ja die compressor daar zit genoeg liters in en ook meer dan genoeg druk. Zelfs ik kan daar mooi werk mee afleveren.

backfire
Addicted user
Addicted user
Berichten: 5841
Lid geworden op: vr 21 jan, 2005 11:23
Locatie: Den Bosch
Contacteer:

Bericht door backfire » zo 19 feb, 2006 17:19

Ander item. De spuitbus.

Bij ons in Den Bosch (en naar ik heb vernomen zijn er meer locaties) kun je 2K lak in spuitbus laten maken. Is wel 12,5 Euro per bus. Je hebt wel het voordeel dat er een hele goede spuitkop opzit en het is 2K autolak (standox).

De verharder welke wordt gebruikt is geen chemische, want anders hardt het al uit als het in de bus gaat, maar een verharder welke gaat werken als deze in contact komt met lucht. Bus is niet eeuwig houdbaar, maar een aantal weken is geen probleem.

Green-Duckman
Veelvuldig poster
Veelvuldig poster
Berichten: 1366
Lid geworden op: vr 7 nov, 2003 21:04
Locatie: Zierikzee

Bericht door Green-Duckman » zo 19 feb, 2006 18:13

Mijn ervaring met een spuitbus (1 komponent) is dat de spuitbus zelf eigenlijk te weinig
druk heeft om de lak mooi uit te vloeien! ik weet niet of dat met een andere nozzle beter
werkt ik gebruik gewoon die op de spuitbus zit.
De motorkap was redelijk mooi geworden na wat polijsten maar er waren wel 3 spuitbussen voor nodig, en dan praat ik nog niet over de grondverf en primer!
Uiteindelijk toch besloten om hem bij een beun haas te laten spuiten, voorwaarde
was strak en in grondverf aan leveren, was geen problem dat er al lak op zat dus
dat was ok! Dit koste mij 40 euro! De prijs die ik kwijt was voor drie spuit bussen lak was
3x 9,95!!!
Voor dat kleine prijs verschil ga ik niet meer spuiten!!!
2cv Vert Bambou '79

Plaats reactie