Pagina 1 van 2

oliepeil

Geplaatst: di 4 jan, 2011 07:54
door tweeceevee
Ik heb afgelopen weekeind een oud blok (2cv6) opgeknapt (Voorzien van nieuwe zuigers cilinders en oliekoeler en nieuwe kleppen) en volledig gespleten en schoongemaakt, maar nu heb ik een olieprobleem.


Ik heb er 2,5 liter olie 15W40 ingegooid, en nu zit hij nog 1 cm onder minimum peil op de peilstok.

Het oliedruklampje gaat uit na een paar slagen met de startmotor, maar gaat soms branden op de testbank.

Na een uur stilstaan is het peil nog steeds hetzelfde.

Hoeveel olie moet er nu in na een grondige schoonmaakactie van het blok?

Re: oliepeil

Geplaatst: di 4 jan, 2011 08:46
door Jesper
tweeceevee schreef:Hoeveel olie moet er nu in na een grondige schoonmaakactie van het blok?
Schoonmaakactie of niet; er moet eigenlijk 2,2 liter in.
http://www.2cv.nl/alledag/vraagbaak.html#olie

Geplaatst: di 4 jan, 2011 09:49
door engbokho
Nee hoor, na kleppen stellen en filter wissel (dus helemaal leeg) gaat er ongeveer 2,75 liter in.
Dus bijvullen tot max (maar er niet er over heen!)

Geplaatst: di 4 jan, 2011 09:55
door Jesper
engbokho schreef:Nee hoor, na kleppen stellen en filter wissel (dus helemaal leeg) gaat er ongeveer 2,75 liter in.
Dus bijvullen tot max (maar er niet er over heen!)
Je hebt gelijk, ik vergat de lege kleppen.
Het oliefilter vul ik voor montage altijd met olie. Dat scheelt
weer bij het afvullen. ;-)

Geplaatst: di 4 jan, 2011 12:31
door tweeceevee
Probleem kan soms simpel zijn, de jerrycan olie die ik heb gekocht , daar zat een verkeerde maatindeling op, en er zat dus ook geen 5 liter olie in.
(gekocht bij een 2cv onderdelen leverancier)
1 liter op de jerrycan is in de litermaat van mijn vrouw 0,85 liter, die was alleen niet heel blij dat ik die gebruikt heb.(die litermaat is ok, want die komt uit een laboratorium)

Peil is nu goed en oliedruklampje blijft uit.
Blok kan nu dus weer mooi op de plank voor reserve.

Geplaatst: di 4 jan, 2011 12:53
door AZL57
even in de afwasmachine steken ;-)

Geplaatst: di 4 jan, 2011 13:17
door tweeceevee
Dat vind ze ook niet leuk meer, heb er eens een stel carterhelften ingedaan, en toen vergeten de vaatwasser te reinigen met een reinigingsmiddel.
De volgende vaat was toen niet erg schoon geworden.

Heb de litermaat schoongemaakt met remmenreiniger, en vind hem zelf wel weer schoon genoeg.

Er ging trouwens wel 3 liter olie in het carter voor hij weer op peil stand

Geplaatst: di 4 jan, 2011 18:32
door Ronald
tweeceevee schreef:1 liter op de jerrycan is in de litermaat van mijn vrouw 0,85 liter
Dus als ik het goed begrijp heb je 4,25 liter olie gekocht voor de prijs van 5?
Ook een manier om de crisis het hoofd te bieden. Alleen hoop ik niet dat wij hetzelfde merk gebruiken....

Geplaatst: di 4 jan, 2011 18:43
door André Post
Die 4.25 liter is precies 5 amerikaanse quarter gallons.
Vaak wordt een kwart gallon gelijkgesteld aan een liter.

Geplaatst: di 4 jan, 2011 20:25
door dyane_maniac
André Post schreef:Die 4.25 liter is precies 5 amerikaanse quarter gallons.
Vaak wordt een kwart gallon gelijkgesteld aan een liter.
als ze in dat geval de euro ook gelijk stellen aan de dollar ala... 5 liter is 5 liter en tenzij niet expliciet aangegeven staat dat het 5 quartergallons zijn, verhaal halen en een deel van je geld terug! kom op zeg... zo kan ik er nog wel een paar verzinnen. olie is duur genoeg

Geplaatst: wo 5 jan, 2011 07:44
door tweeceevee
De olie is wel van een Amerikaans merk, dus dat verhaal van die quarter gallons klopt misschien wel, op de jerrycan staat alleen wel 5 LITER.
Ik ga de leverancier even bellen hoe en wat.

Ik heb nu alleen wel weer een olieverschil van nog steeds 1 cm onder minimum peil, gister was het peil even goed, maar vanmorgen was die weer terug op het oude niveau.

Ik heb het blok gisteravond nog een uur laten draaien, en nergens een olielek, en ook geen blauwe walmen uit de uitlaat.
Kan er misschien een verstopping in de oliepeilstokbuis zitten? ( als ik de peilstok erin stop voel ik na de knik een beetje tegenstand, maar dat heeft het blok wat nu in mijn eend zit ook, maar wel in mindere mate.)

Er zit in ieder geval volgens het oliedruklampje voldoende olie in, ik sluit vanavond voor de zekerheid een oliedrukmeter aan, en laat hem dan weer een poosje draaien.

Geplaatst: wo 5 jan, 2011 10:09
door deusjevo
Kan dat "dingetje" wat om de peilstok heen zit en waarmee je de peilstok vastzet in de peilkoker verschuiven eigenlijk ?