Pagina 1 van 3
carburateur en remmenreiniger
Geplaatst: wo 28 mar, 2012 21:27
door gradje
Als ik mijn carburateur schoonmaak met remmenreiniger tijdens het lopen van de motor dan valt de motor bijna stil of zelfs helemaal uit.
Volgens wat ik hier op het forum lees zou hij als hij valse lucht lekt toch juist vlugger moeten gaan lopen?
Wie kan mij de oorzaak daarvan uitleggen?
Mvg Geert-jan
Geplaatst: wo 28 mar, 2012 21:56
door Franko
Teveel brandstof en te weinig lucht misschien?
Geplaatst: wo 28 mar, 2012 22:13
door gradje
dus de carb zuigt de remmenreiniger op een bepaalde plaats op, daardoor krijg je dus een verkeerd mengsel?
Ik moet erook bij zeggen dat bij lagere toeren en half gas hij slechter oppakt,klein beetje bokkig zeg maar. bij volgas is er niks aan de hand.
Waar zou een plek kunnen zijn dat hij kan lekken, als ik aan de voorkant spuit (vulpijp kant) merk je daar het meest dat ie af wil slaan.
groetjes Geert-Jan
Geplaatst: do 29 mar, 2012 20:42
door brammie
waarschijnlijk lekt hij bij dat gaatje onderin je spruitstuk!
dat hoort dus
MAAR!!!!! waarom maak jij met draaiende motor je carb schoon
dat kan je veel veiliger doen als hij koud en uit is!
Geplaatst: do 29 mar, 2012 22:54
door gradje
Dat gaatje zit toch meer aan de achterkant helemaal onderin bij het spruitstuk.(daar waar teveel aan benzine ook uitkomt).
Waar hij reageert is aan de voorkant bij de vulpijp in de buurt.
Ik wilde zowiezo weten of de carb valse lucht lekte omdat hij bij optrekken met lagere toeren wat minder lekker loopt. Hij houd een beetje in als het ware.
Hij was wat smerig dus als je em met lopende motor wat inspuit kun je em toch gelijk wat schoonborstelen en merk je gelijk ofdat ie valse lucht zou lekken. Dat was het idee erachter.
Alleen mijn vraag was nu meestal lees je hier op het forum dat ie juist harder gaat lopen, bij mij slaat ie af..
Jij denk nu dat dat komt alleen door het gaatje in het spruitstuk?
Geplaatst: vr 30 mar, 2012 08:34
door achtpeter
Inhouden bij optrekken met lage toeren? Dat is vaak een kwestie van foute afstelling van het stationair toerental. Staat je gasklepaanslagschroef ver ingedraaid?
Geplaatst: vr 30 mar, 2012 09:05
door David
Wat je vertelt klinkt niet als valse lucht maar meer als een foute afstelling.
Als je de carb wil reinigen zou ik de sproeiers eruit halen en doorblazen.
Bij draaiende motor remmenreiniger spuiten heeft mi niet echt veel zin....
Geplaatst: vr 30 mar, 2012 17:51
door gradje
Nee idd de binnekant krijg je er ook nie schoon mee, de buitenkant was vettig vandaar.
Stationair toerental staat goed , voor me gevoel zelf iets te hoog.
Bij gas geven tot de eerste stap heeft hij dat euvel, vanaf de tweede trap gaat ie er juist als een speer vandoor. Hebben jullie dan een idee waar ik het beste kan gaan zoeken.
Los halen heb ik zo gedaan, maar gericht lijkt me beter.
alvast bedankt.
Geplaatst: vr 30 mar, 2012 18:27
door AZL57
is je injectie sproeiertje ok?
Geplaatst: vr 30 mar, 2012 19:20
door gradje
Waar kan ik die vinden, ik heb wel een afbeelding van de carb met benamingen. Maar daar staat hij niet tussen.
mengluchtsproeier primaire trap bedoel je die miss?
Geplaatst: vr 30 mar, 2012 21:31
door gradje
Ik zit er zo nog es over na te denken, maar hij moet ergens valse lucht lekken. Hij reageert op de remmenreiniger.
Als hij dicht zou zijn zou je geen verschil moeten merken. En nogmaals ik spuit niet op het gaatje in et spruitstuk.
Morgen toch maars wat tijd in steken
Geplaatst: vr 30 mar, 2012 22:53
door brammie
hij zal altijd wel wat valse lucht trekken
de jongste originele carb is ook al weer 24 jaar oud dus......
maar dat hij uitslaat is wel een beetje vreemd
trek hem er morgen eens helemaal af
maak alle sproeiers en kanalen goed schoon
eerst met wd40 en perslucht
dan pas met remreiniger
als je hem van buiten nog schoner wilt hebben doe dat dan eerst dan komt die troep tenminste al niet meer in je carb
als hij bij de tweede trap wel goed trekt zou ik het in de primaire sproeier zoeken
en ik zou me nog niet vast grijpen aan het feit dat hij afslaat van remreiniger
Geplaatst: za 31 mar, 2012 14:52
door achtpeter
AZL bedoelde het pijpje van de acceleratiepompsproeier. Dat wordt ook injector genoemd. Afgezien daarvan: Wat je meemaakt als je met remmenreiniger sproeit, is volgens mij het opwekken van een te rijk mengsel. Valse lucht kun je vergeten, aangezien hij op de tweede trap "als een speer" gaat en je niets te melden hebt over pingelen. Je moet het echt in je stationaire systeem en de eerste trap zoeken. Effe de stationaire sproeier schoonmaken, vlotterhoogte controleren en dan stationair volgens het boekje afstellen, dus niet in het wilde weg de aanslagschroef indraaien.
Geplaatst: za 31 mar, 2012 17:13
door gradje
oke bedankt voor de informatie , vandaag met de eend bezig geweest. kwam er ook achter dat een bout van de carb op het spruitsuk niet helemaal vast zat. Aangedraaid , scheelder zeker wat maar nog niet optimaal.
Ik zal nu de carb van binnen schoonmaken en opnieuw afstellen. En dan gelijk twee van die dunne papiere pakingen erbij leggen. Maar dat moet ik nog halen. want ik verdenk toch die voetpakking
Geplaatst: za 31 mar, 2012 19:42
door David
Als ik jou was zou ik eerst eens de adviezen opvolgen die allemaal al genoemd zijn.
Ik denk ook echt dat je daar het probleem moet zoeken!!