Pagina 1 van 2
Werkvolgorde koets lassen
Geplaatst: vr 22 feb, 2013 13:01
door melloyello
Mannen, ik heb jullie advies nodig.
Reeds geruime tijd heb ik een besteleend als resauratieobject staan en eindelijk heb ik de faciliteiten om het ook echt aan te pakken.
Ik heb een kleine inventaris gemaakt van het plaatwerk wat er ingelast moet worden. Indertijd had ik al stangetjes tussen de A stijl, B stijl en het chassis gelast, om de koets en de maatvoering op zijn plaats te houden bij het vervangen van de bodemplaten en dorpels.
De bedoeling was om vanuit de dorpels en bodemplaten het bovenliggende staal te gaan vervangen. Het probleem waar ik toen al tegenaan liep, was dat het staal waar het nieuwe aan vast moest, eigenlijk meer roest dan staal was. Het lukte dan ook niet om de dorpel aan de paravan vast te lassen.
Wat er behalve de dorpels en bodemplaten nog meer moet worden vervangen, zijn de voetenbak, het schutbord en het voorruitframe.
Zoals ik het nu zie, denk ik dat ik vanaf de andere kant met gaan bouwen. Eerst de voetenbak, nieuwe paravans, schutbord, voorruitframe en dorpels/voetenbak samenstellen, en dan dat lassen aan de B stijl en het dak.
Dat nieuwe staal is redelijk maatvast; meer als de krokante koek.
Is dat volgens jullie ook de goede werkvolgorde?
Geplaatst: vr 22 feb, 2013 13:12
door RobM
Nieuw schubord? Dat hoor je niet zo vaak. Ik heb wel eens geholpen met een besteleend maar daar zat het schutbord nog in. Dat ging in deze volgorde:
eerst de voetenbak mooi in het midden aan het schutbord vastlassen
dan de dorpels en bodemplaten pas maken, mooi aan laten sluiten op de A- en B stijl. Het helpt hier enorm als je het chassis er onder laat zitten; weet je zeker dat eea straks weer gemonteerd kan worden.
als dit past kan je ze vastlassen
dan de paravans
dan het voorruitframe
Doe je de paravan te vroeg, kan je de A stijl niet op de dorpel lassen
En de paravan zit onder het vorruitframe geschoven.
Gr Rob
Geplaatst: vr 22 feb, 2013 13:25
door melloyello
Ja het schutbord is net onder de knik ook behoorlijk rot. Te rot om daar op voort te borduren.
De onderzijden van de B-stijlen zijn ook niet helemaal jofel en daar zal ik ook wat moeten; daar zit een lip die voor de onderaansluiting van het zelfmoordeurtje. En die is ook deels weg.
Als ik het mij dan zo voorstel, dan zal het als volgt zijn:
- schutbord met voetenbak samenstellen
- dit onder het oude voorruitframe schuiven voor de maatbepaling.
- dorpels en bodemplaten inlassen (met stukje B stijl)
- voorruitframe vervangen.
Geplaatst: vr 22 feb, 2013 15:38
door Erikjan
Het schutbord heeft geen knik, alles van af de knik naar onder is voetenbak.
schutbord
Voetenbak:
* edit
Ik las denk ik te snel. Je bedoelt misschien de knik bij het motor kapscharnier?
Geplaatst: vr 22 feb, 2013 20:08
door melloyello
Heb net nog even gekeken, maar het is de rand van de aansluting van het aflegbord net onder de accubak en dan over de hele lengte.
Geplaatst: vr 22 feb, 2013 20:10
door RobM
als ik het zo hoor dan is er niet veel eend over om iets aan vast te lassen.
Gr Rob
Geplaatst: vr 22 feb, 2013 20:25
door melloyello
RobM schreef:als ik het zo hoor dan is er niet veel eend over om iets aan vast te lassen.
Gr Rob
Jawel, het chassis en ,een stukje van de achterkant.

Geplaatst: za 23 feb, 2013 00:07
door marcopr
Waarschijnlijk heeft je AZU lekkage gehad en dat dan heeeel lang. Het vocht trekt in de bekleding van het aflegboard en het schutboard en dan rot de boel door. Heel herkenbaar. Heb dat ook. Allen zit er bij mij nog wat ijzer tussen de gaten.
Geplaatst: ma 25 feb, 2013 14:14
door RobM
onder je voorruitframe zit nog een klein carosseriedeel, de strip waar bij nieuwere eenden de ruitenwissermotor aan vast zit. Het is zeer waarschijnlijk dat die ook rot is maar het deel is te koop. Even navragen bij forumlid David. Zit links en rechts op de A-stlijl vast, en aan de voorkant op het schutbord.
zo kan het:
Als je het voorruitframe openslijpt boven het motorkapscharnier dan kijk je hier tegenaan. slijp het voorruitframe zo ver weg dat je hier goed bij kan. vervang dit plaatdeel. Doordat het schutbord er in zit heb je een goede referentie. Dan zou ik het schutbord vervangen, moet tussen het nieuwe plaatje en de voetenbak.
Als die zit de voetenbak vervangen, en de rest zoals beschreven.
Gr Rob
Geplaatst: ma 25 feb, 2013 21:01
door melloyello
Mmmhh, ja, dat lijkt mij een goed idee. Vooraf nog wat extra verstijvingen inlassen, dan heb ik zowel boven als onder een goede referentie.
Geplaatst: za 2 mar, 2013 19:16
door melloyello
Vandaag een compleet schutbord met stukje redelijke voetenbak, parafans en voorruitframe gescoord bij de eeec. Dus ben ik met werkvolgorde eigenlijk weer terug bij af. Ook B stijlen van een az die ik moet aanpassen naar de azu. Dus de helft eraf en vlak maken.
Ik stel mij dan nu voor om eerst de nieuwe stijlen aan de bak te maken, daar de dorpels onder te lassen, deuren inhangen en dan het frontdeel er voor te schuiven.
Geplaatst: zo 3 mar, 2013 08:42
door Bertje Beige
Hee, ik was gister ook bij het magazijn van de EEEC, heb je nog zien lopen met dat schutbord, heb je het nog fatsoenlijk in je DS gekregen?
Geplaatst: zo 3 mar, 2013 08:51
door melloyello
Bertje Beige schreef:Hee, ik was gister ook bij het magazijn van de EEEC, heb je nog zien lopen met dat schutbord, heb je het nog fatsoenlijk in je DS gekregen?
Ja, de eerst 50 cm van 1 hoek.
Klaas heeft het meegenomen naar Bergen en daar haal ik het om half elf met mijn aanhangertje op.
Geplaatst: zo 3 mar, 2013 09:06
door Bertje Beige
Ach ja, zo kan het ook, ik zat met een maat in die witte Berlingo en wij dachten al dat het niet zou passen

.
Success met de restauratie!
Geplaatst: di 5 mar, 2013 22:30
door melloyello
Ik heb nieuwe reparatiedelen van de parafans gemaakt omdat ik nu nog niet de complete parafan wil vernieuwen. Reparatiedelen uit de handel zijn te klein. De voetenbak heb ik nu met griptangen op zijn plaats geklemd, maar ik heb geen referentie anders dan de parafans, of hij op de goede plaats zit. Ik heb namelijk een losse frontpartij. Hoe nauwkeurig steekt zo'n voetenbak?