Pagina 1 van 1

wat voor dynamo is dit?

Geplaatst: za 11 jan, 2014 17:26
door dyane_maniac
aangezien laatst mijn dynamo is doorgefikt heb ik alle dynamo's die ik nog had, meegennomen om te reviseren. Daar kwam ik ook deze dynamo tegen. Een nieuwe ducelier die ik een keer ergens heb gekocht denkende dat deze op mijn eend zou passen. Deze dynamo heeft echter de aansluiting voor op het spruitstuk aan de achterkant ipv aan de voorkant (zie foto oude dynamo). En ook het "doosje" met aasluitingen zitten op een andere plek alsmede twee aansluitingen voor oud type laadstroom indicator (lampje). het zal dus voor een ouder type zijn. Ik heb er dus helaas niets aan en nu ben ik erg benieuwd of iemand weet voor welk type citroen (of ander merk?) deze dynamo is... (ami?)

ik wil m weer verkopen maar dan is het wel handig om te weten voor welke auto hij geschikt is. het is zonde om m o ngebruikt te laten liggen want het is een gloednieuwe dynamo.

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Geplaatst: zo 12 jan, 2014 10:28
door vanVeller
Eem AMI heeft hetzelde blokje als een 2cv, daar zal hij ook niet passen.

Geplaatst: zo 12 jan, 2014 11:25
door AZL57
een ami 6 met een oude motor met ander type spruitstuk past mogelijk wel?

Geplaatst: zo 12 jan, 2014 17:47
door dyane_maniac
Ja dat ami blok zou misschien wel kunnen want ik heb m gekocht als dyane dynamo. Die eerste 6jes hadden zo'n ami 6 blok.

Geplaatst: zo 12 jan, 2014 20:53
door engbokho
Precies, en die heb ik dus net in m'n auto gebouwd. Je mag me pm-en met je vraagprijs :D

Geplaatst: zo 12 jan, 2014 21:37
door dyane_maniac
Je hebt pm

Geplaatst: ma 13 jan, 2014 09:56
door TimVS
Het is inderdaad een die op de eerste dyanes op late ami6jes en waarschijnlijk ook op vroege ami 8tjes gebruikt werd.

Kenmerkend hieraan is dat er tussen de twee pinnentjes (zie onderstaande foto) een printplaatje zit dat dient als zekering.
Het laadstroomlampje in de auto word ook door deze pinnentjes aangestuurd. het lampje gaat dan branden als de laadstroom niet tussen +/- 12v en +/- 14.2 volt ligt

Afbeelding

Geplaatst: ma 13 jan, 2014 10:36
door dyane_maniac
Die zekering zit er bij de gewone duceliers toch ook op?!

Anyways, bedankt voor alle reacties en het ziet er naar uit dat de dynamo beland bij iemand die er meer belang bij heeft dan ik :)

Wat mij betreft mag er een slotje op.