Pagina 1 van 3

Dyane of 2CV?

Geplaatst: zo 1 mar, 2015 14:05
door wim 2
Een tijd terug met het idee rondgelopen om een 2cv aan te schaffen maar het is toen uiteindelijk een quad geworden.
Op zich wel leuk een quad maar niet ideaal om eens een eindje weg te toeren.

2 Weken terug de quad verkocht en nu ben ik rond aan het kijken op internet voor een 2cv of een dyane.
Vorige week naar een eend geweest kijken uit 1966 (6V) maar links en rechts raad men mij deze af vanwege het feit snelheid (3 versnellingen en max. 70, 80km/uur) en 6V (zwakke verlichting).
Afgelopen dinsdag naar een bedrijf geweest waar men eenden en dyane's restaureert, hij krijgt binnenkort een Dyane binnen.
Op zich vind ik dit ook wel een mooie auto maar ik vraag me alleen af of het rijden in een Dyane ongeveer hetzelfde is als een 2cv.
Is de vering en chassis van een Dyane hetzelfde als van een 2cv?
Het mooie van een eend vind ik hoe deze zich gedraagt in de bochten zou dit hetzelfde zijn als in een Dyane?

Geplaatst: zo 1 mar, 2015 14:44
door Spookeend
rijgdrag is gelijk voor de "leek"
als je er zo open in staat en er nog niet veel van weet, dan zit het verschil echt in de looks en de iets luxere uitrusting van de dyane tegenover de eend.

ook sleutelt een eend net wat makkelijker, maar ik vermoed dat dit niet echt een ding is wat meespeelt in deze beslissing.

en, je hebt met een eend net wat meer "hey die had ik vroeger ook" dan met een dyane

Geplaatst: zo 1 mar, 2015 15:15
door wim 2
Merci Spookeend voor je snelle reaktie, hier kan ik wat mee!

Geplaatst: zo 1 mar, 2015 16:12
door supercees
Dyanes zijn op dit moment nog steeds minder populair dan eenden, wat inhoudt dat Dyanes goedkoper in aanschaf zijn dan eenden.

Geplaatst: zo 1 mar, 2015 17:20
door schermer
Eend is gemakkelijker om aan te sleutelen en "schattiger" een dyane is zeldzamer en daardoor eigenlijk ook wel erg leuk. Dyane is wat meer auto, zit gewoon iets beter in elkaar.

Geplaatst: zo 1 mar, 2015 17:32
door AZL57
Als je bedoeld dat er veel meer schroeven in een dyane zitten heb je gelijk :lol:

Geplaatst: zo 1 mar, 2015 18:14
door Bull Frog Bleu
De Dyane is wel iets comfortabeler dan een 2cv maar minder waarde vast en als je bij de motor moet dien je meer los te schroeven. Daarnaast zijn niet alle onderdelen meer verkrijgbaar wat bij de 2cv wel het geval is. Daar kan je bijna alles nog van krijgen. Met name goed origineel plaatwerk is lastig.
Techniek is nagenoeg gelijk aan de 2cv. Als je een aanschaft dus kijken naar een gaaf exemplaar kwa plaatwerk en carroserie.

Als je iets anders wil dan een standaard 2cv dan een dyane.
Wil je een waardevaste auto met betaalbaar en vindbare onderdelen dan de 2cv.

Geplaatst: zo 1 mar, 2015 18:38
door Hans B
Ik zou zeggen begin met een eend want no thing beats the Original.
In mijn ogen nooit overtroffen door wat voor a-type dan ook.

Geplaatst: zo 1 mar, 2015 23:07
door wim 2
Bedankt voor jullie reaktes.
Ga toch eens kijken naar de dyane, ben toch benieuwd.
Volgens de restaurateur was deze in goede staat, dus chassis hard en nog goed in de originele lak.
Kleur beige.
De vraagprijs is 3800 euro, niet goedkoop voor een dyane teminste.

Geplaatst: ma 2 mar, 2015 07:01
door Bull Frog Bleu
Kijken kan geen kwaad en vragen staat vrij :)
Succes met overdenkingen. Ga zeker even in alletwee rijden.

Geplaatst: ma 2 mar, 2015 10:50
door Kulio
Bull Frog Blue schreef:
De Dyane is wel iets comfortabeler dan een 2cv maar minder waarde vast en als je bij de motor moet dien je meer los te schroeven. Daarnaast zijn niet alle onderdelen meer verkrijgbaar wat bij de 2cv wel het geval is.
Welke Dyane onderdelen zijn dan niet meer verkrijgbaar?

Geplaatst: ma 2 mar, 2015 11:32
door Bull Frog Bleu
Zie eerdere post dan zie je het antwoord ;)

Geplaatst: ma 2 mar, 2015 12:32
door Thijs
Als je een nette Dyane koopt, wat ik voor die prijs wel verwacht, dan kun je alles wat je later nog nodig hebt gewoon kopen hoor.
Het valt reuze mee wat er allemaal te koop is voor een Dyane.
Het onderhoudsspul is zeker geen probleem.
(Zei iemand die er 2 heeft....)

Geplaatst: ma 2 mar, 2015 12:48
door wim 2
Ik woon in frankrijk, misschien dat het hier nog makkelijker is om aan onderdelen van een dyane of 2cv te komen dan in Nederland, of niet?
Alhoewel de prijzen van een 2cv hier ook al hoog zijn, soms misschien nog duurder als Nederland.
Maar er worden nog altijd 2cv's vanuit frankrijk naar nederland geimporteerd dus,.......

Geplaatst: ma 2 mar, 2015 14:08
door schermer
Voor het gewoon onderhoud is alles te krijgen. Dyane en 2cv delen wat dat betreft (bijna) alle onderdelen. Specifieke dyane onderdelen/plaatwerk is iets (klein beetje) moeilijker, maar wat dat betreft word er ook steeds meer nieuw gemaakt. Maar voor die prijs die je noemt mag je een goed rijdende en nette dyane verwachten. Hier en daar een bustje deukje of lakbeschadiging, maar in ieder geval geen grote roestplekken e.d.