Pagina 1 van 1

OPGELOST! scharnier achterklep aan kap of aan carrosserie?

Geplaatst: do 14 dec, 2023 13:20
door Lo Bouwens
Het dak van mijn eend was door de vorige eigenaar aangepast, zodat het achterste deel van de kap met de achterruit samen met de achterklep omhoog open ging. Een "vijfde deur" a.h.w. Er bestaan meen ik ook eenden die zo'n soort achterklep origineel hebben. Ik heb het kapotte dak verwijderd en ook de metalen plaat waar de achterklep oorspronkelijk in scharnierde.
Mijn vraag is: hoort dat stuk plaatwerk (zie foto's) bij de carrosserie of zit dat deel altijd aan een nieuwe kap (die ik nog moet bestellen), zodat dit deel bij het oud ijzer kan?.
Er zitten duidelijke corresponderende gaten in de carrosserierand en het plaatwerkdeel en er zijn bouten bewaard waar het mee vastgezet kan worden, dus waar het hoort te zitten is duidelijk, maar niet of het een zelfstandig deel is of straks met de kap meekomt.[][/]

Re: scharnier achterklep aan kap of aan carrosserie?

Geplaatst: do 14 dec, 2023 13:25
door Lo Bouwens
Het lukt me niet om de foto's bij te voegen, maar en beetje kenner weet volgens mij wel welk plaatwerkdeel ik bedoelde met het scharnier waar het achterklepscharnier in valt.Afbeelding

Re: scharnier achterklep aan kap of aan carrosserie?

Geplaatst: do 14 dec, 2023 13:26
door Lo Bouwens
kennelijk toch gelukt, maar dit is wel een beetje te veel va het goede.....

Re: scharnier achterklep aan kap of aan carrosserie?

Geplaatst: do 14 dec, 2023 14:44
door schermer
Als je een nieuw dak besteld zit dat balkje er altijd aan.

Mocht je de koets van een nieuw kleurtje gaan voorzien, pas dan eerst even het nieuwe dak. Soms moet je de hoekjes van dit balkje een beetje bijbuigen. Het is zonde als er al direct krassen in de verse lak staan.

Verstuurd vanaf mijn SM-A346B met Tapatalk


Re: scharnier achterklep aan kap of aan carrosserie?

Geplaatst: do 14 dec, 2023 15:10
door AZL57
Als het balkje niet rot is zou ik het niet weggooien. Er kan altijd een oud dakje mee gerepareerd worden.

Re: scharnier achterklep aan kap of aan carrosserie?

Geplaatst: vr 15 dec, 2023 07:58
door Lo Bouwens
Bedankt, heel duidelijk. Het balkje is inderdaad nog prima, geen roest, dus ik zal het sowieso bewaren. Nu nog even afwachten tot het nieuwe dak er is om dan te kunnen bepalen welke gaatjes in de carrosserie behoeden moeten blijven om het vast te zetten en welke alsnog dichtgelast moeten worden.
Ik laat de auto in elk geval spuiten zonder het dak te monteren, eerst passen!