Pagina 1 van 57

Tom's Perikelen

Geplaatst: wo 24 aug, 2005 21:04
door Tom Duckpower
Hier ook maar even plaatsen... :roll:

17 augustus:
Ja mensen, het is zo ver.
Tom gaat zn eend opknappen!!!!

Ben er vandaag eindelijk eens meebegonnen!

Bumpers, bumpersteunen, koplampsteun, spatborden voor en achter, interieur (2 stoelen en een bank...haha), deuren, achterklep.
Dit is allemaal niet meer op de eend te vinden.

Bij demonteren van de lampensteun gelijk maar de hele draadboom aldaar gelabeld en tegen schutbord aan getaped...

Morgen even verder!
Dash uitbouwen, draadboom nog meer labelen, en dan hoop ik dat dan de koets ervanaf kan....

Bodem gaat iig vervangen worden, voetenbak moet ik nog even goed bekijken..

Chassis mieter ik weg, er komt een gegalvaniseerde voor in de plaats, welke ik toch goed behandel. Buitenkant krijgt een mooi kleurtje.
Draagarmen en assen worden ook goed schoongemaakt en van kleur voorzien, maar dat is nog voor later zorg..

Anyways, ik ga hier dus mijn verbouwperikelen plaatsen (het liefst met foto's, heb nu alleen geen digicam in de buurt).
Het plan is om er een pick-up van de maken. Koets is nog hard van voor, achter is een gatenkaas!

18 augustus
Dashbord uitgebouwd, alle schakelaars zitten wel nog aan de kabels vast, die ga ik na het weekend rustig labelen, draadboom is dan ver klaar.Alleen de achterkant moet dan nog.

Accu plus accubak zitten nu ook niet meer in de eend.

Uitlaat zit er ook niet meer onder vanaf de 2de demper.

Verder niet veel gedaan, deuren op zolder gezet, beetje opgeruimd (delen die gisteren van de eend afgekomen zijn lagen er weer in), is nu helemaal leeg van binnen....

Stuurstang losgemaakt en in de kruipiolie gezet, hopen dat die maandag ook loskomt, dan is de koets klaar op van het chassis gehaald te worden!!

Yihaa, toch best leuk eigenlijk dit, had ik eerder moeten ontdekken

24 augustus
Mooi weer, pa is weer thuis dus....
Verder gegaan!

Van de week typte ik dat de koets klaar was om van het chassis gehaald te worden, op een paar boutjes en moeren na (o.a. die boutjes die de koets op het chassis houden)!

Vandaag begonnen met het verwijderen van het stuur, incl stuurbuis. Makkelijker gezegd dan gedaan, stuurbuis was niet van rondsel af te krijgen omdat de bout die de buis op het rondsel klemt niet los te krijgen was Shocked .
Dus na veel gehamer, gespuit met kruipolie de bout maar door gedremeld en bout viel er zo uit. Rukje aan stuur en dat kwam ook mooi los.
Daarna diverse kabels losgemaakt (koppeling, gas, choke, verwarming. De handrem ook losgemaakt.
Remleidingen uit HRC gedraaid en losgetrokken, nadat ik eerst reservoir heb verwijderd.

Klemmetjes van de remleiding op de koets losgemaakt, en de bouten die de koets op het chassis houden losgemaakt, op 1 na, die wilde niet...
In de kofferbakbodem zaten nog 4 bouten, die zaten aan de (custom)trekhaak vast.

Eend wat naar voren geduwd en met 3 man koets eraf getild.
Koets opzich is nog goed, de voorkant dan, gelukkig heb ik die ook nodig Wink !
Chassis is beduidend minder, maar wordt vervangen.
Daarna nog even de tank verwijderd, achterschokbrekers, en her en der wat met kruipolie ingespoten en we zijn klaar voor vandaag..

Foto's maak ik morgen even..

Ohja, chassis heeft volgens mij ooit eens een tikje gehad. Achter de vooras aan de rechterkant sotnd de plaat een beetje bol Confused :?

Geplaatst: wo 24 aug, 2005 21:32
door Dwars
jij bent goed bezig :wink: komt nou die nieuwe mooie blonde vriendin niet in de verdrukking ?? :? Bloemetjes water geven he Thomas?? :mrgreen:

Geplaatst: wo 24 aug, 2005 21:33
door Tom Duckpower
Dwars schreef:jij bent goed bezig :wink: komt nou die nieuwe mooie blonde vriendin niet in de verdrukking ?? :? Bloemetjes water geven he Thomas?? :mrgreen:
hehe, tijd...maken en zoeken..:P

komt allemaal goed hoor..Heb nu even tijd, is op vakantie

Geplaatst: wo 24 aug, 2005 21:51
door Lelijke Eend
Rap pickupje bouwen en haar achterna reizen ! ;)

Overigens, bouw je de pickup geheel naar eigen ontwerp of gebruik je een kit ?

Geplaatst: wo 24 aug, 2005 21:52
door Tom Duckpower
eigen design, wel origineel blijven he!

En achterna reizen?
eer ik daar ben is ze alweer terug :D

Geplaatst: wo 24 aug, 2005 22:00
door Lelijke Eend
Korte vakantie of bouw jij zo traag ? ;)

Maarreh, klein tipje, als je de achterkant van je Eend zaagt, las dan eerst wat verstevigeingen in (kruis ter hoogte van de B-stijlen) zodat je koets niet onbedoelt buigt.

Verder moet je ervoor zorgen dat de achterkant van je halve koets genoeg steun krijgt. Op de bodemplaten alleen kan hij niet rusten.

Misschien had je het zelf ook al wel bedacht, maar ff voor de zekerheid ;)

Geplaatst: wo 24 aug, 2005 22:02
door Tom Duckpower
korte vakantie :wink:

koets komt helemaal goed hoor, wees maar niet bang!

Geplaatst: wo 24 aug, 2005 22:35
door Lelijke Eend
Okee, ik ben erg nieuwschierig !

Overigens, weet je al waar je de koets precies door gaat zagen ?

Geplaatst: do 25 aug, 2005 00:02
door Punky
Wordt het achterwerk van je koets nog steeds van hout, of ga je toch over op metaal???

Suc6 verder.

Als er delen niet van je chassis willen, zoals de bevestiging van de schokbrekers. Verhitten werkt goed!!! :wink: Lat het bij zwakkere delen wel eerst ff afkoelen, anders kan het breken. Maar die kans houd je altijd.

Geplaatst: do 25 aug, 2005 09:51
door berend jan
heb je al een digicam gevonden om plaatjes te maken bij deze tom duckpower klust soap ???...

ik wil graag weten hoe het er uit ziet allemaal...

Geplaatst: do 25 aug, 2005 13:19
door Dwars
Berend Jan schreef:heb je al een digicam gevonden om plaatjes te maken bij deze tom duckpower klust soap ???...

ik wil graag weten hoe het er uit ziet allemaal...
Afbeelding

ikke ook dus. trouwens mooie avatar Berend-Jan :P

Geplaatst: do 25 aug, 2005 18:45
door Tom Duckpower
Dwars schreef:
Berend Jan schreef:heb je al een digicam gevonden om plaatjes te maken bij deze tom duckpower klust soap ???...

ik wil graag weten hoe het er uit ziet allemaal...
Afbeelding

ikke ook dus. trouwens mooie avatar Berend-Jan :P
digi cam is thuis....foto's volgen nog.

Enneuh Hub, jij kunt het reallife komen kijken..

Ben net terug uit Ophemert, bij Le Patron een chassis gaan halen. Geen galva, maar wel RDW goedkeur!

Geplaatst: do 25 aug, 2005 22:14
door Frank Deusjevoo
Gegalvaniseerd wordt daar niet verkocht of is niet door hun erkend? Of mogen ze NOG niet?

Frank Dekkers

Geplaatst: do 25 aug, 2005 22:18
door Tom Duckpower
die wat ik nu heb lagen daar op voorraad...
en was redelijk in de buurt!

Wordt wel vol meuk ed gepropt, zodat het een aantal jaren meegaat, en ik ondertussen voor mn DS gespaard heb :wink: . Dan kan eendje weer even rusten :lol:

Geplaatst: zo 28 aug, 2005 10:24
door Hcokmot
toch geen galva?maar wel coaten met alle botengezeik van de wereld he? Leuk dat je je chassis hebt! kan het echt werk beginnnen!succes en vragen over tectyleren met botenspul zijn altijd welkom.