Pagina 1 van 1

Spatborden en roest

Geplaatst: zo 5 mar, 2006 13:18
door robbie
Ik zag gisteren dat aan de onderkanten van mn achterspatborden de roest heeft toegeslagen. He begint een beetje op een berglandschap te lijken en de lak brokkelt er al redelijk af. Wat is de beste en makkelijkste manier om dit eens goed aan te pakken?

Geplaatst: zo 5 mar, 2006 18:05
door Aloha Beach Cruiser
het makkelijkste is even het spatbord er af te pakken..
ten eerste goed ontroesten, schoonmaken
dan afplakken wat te spuiten, grondlaag aanbrengen en eventueel uit plamuren na 2 x grondlaag nog effe waterptoof opschuren, voor mooi glad geheel..
dan afspuiten met de bijbehoorende kleur lak..

Geplaatst: ma 6 mar, 2006 00:10
door Punky
Ik hoop voor je dat er nog veel te spuiten is.

De spatborden hebben aan de binnenzijde een opstaande rand. Daar blijft water en vuil achter en gaat het dus roesten. Als je het aan de buitenkant ziet is het dus al een heel eind door en door verroest ben ik bang. Is dus eigenlijk het opel-effect om het zo maar te noemen. Die hebben ook die opstaande roestbevorderende randjes.

Suc6.

Geplaatst: ma 6 mar, 2006 10:49
door rusty
Punky schreef:Ik hoop voor je dat er nog veel te spuiten is.

Is dus eigenlijk het opel-effect om het zo maar te noemen. Die hebben ook die opstaande roestbevorderende randjes.

Suc6.
ervaring mee Punky :lol: :lol:

gr Rusty

Geplaatst: ma 6 mar, 2006 10:55
door Punky
Ken het verschijnsel van Opels en zag pas bij Punky dezelfde vervelende rand. :?

Mijn opel had daar geen last van, als je daar op doelde en mijn eend ook (nog) niet. :wink:

Geplaatst: ma 6 mar, 2006 12:55
door Evan
Tja en als ze die rand dan vol met kit stoppen zit je helemaal met de gebakken peren :)

Geplaatst: ma 6 mar, 2006 20:29
door robbie
Dus als ik het goed begrijp wordt dat nieuwe spatborden bestellen?? Hmmm :evil:

Geplaatst: ma 6 mar, 2006 21:13
door Punky
Ik zou zeggen, kijk eerst eens wat de schade is. Bestellen kan altijd nog he.

Geplaatst: ma 6 mar, 2006 22:04
door thomaaas
Maar áls je nieuwe besteld, doe dan kunsttof exemplaren, want die gaan nou nét ietsjes langer mee ;)
http://www.duckservice.nl/Flash/flashplaatdutch.html

Geplaatst: ma 6 mar, 2006 22:13
door Michiel van G.
kunststof exemplaren moeten echter wel pasgemaakt worden, echt lekker gevormd zijn ze niet...

Geplaatst: ma 6 mar, 2006 22:15
door thomaaas
trek je daar een weekend voor uit. Toch schitterend weer.

Geplaatst: zo 12 mar, 2006 12:43
door hobbes
ach je kunt ze mischien ook nog repareren met een paar stukje blik. Als je het netjes wil doen zet lassen en als het iets minder mag gewoon met de popnageltang vastzetten, beetje menie erover en verven maar!
Ze slijten toch altijd op dezelfde plaatsen...
Voor het nette heb ik een setje nieuwe spatborden staan in kluer staan. Voorlopig zitten de oude er nog op. Laatst het linker voor spatbord maar eens vervangen door een ander oud ( ook al gerepareerd) exemplaar want die andere was eraf gevallen ( die hing al een tijdje los...)

Geplaatst: zo 12 mar, 2006 21:53
door thomaaas
Ik zet er gewoon nieuwen onder. Toch zat tijd, ben scholier :D
Betalen doet de rechtmatige eigenaar wel :D