Pagina 1 van 2

Schaalmodellen.

Geplaatst: vr 15 dec, 2006 19:46
door Lelijke Eend
Ik vind het ook leuk om te modelbouwen, en dan het liefste bestaande modellen (diecast) ombouwen of iets uit niets bouwen.

Ik ben bezig met een aanhangertje en met een Eendcaravan. Het orgineel van de aanhanger heb ik zelf (geen foto's van) en wil ik nabouwen in schaal 1:17.

Hier de foto's:

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Spatborden staan er gewoon los naast hoor.

Afbeelding

Ze lijken verschillend omdat het spatbord links met de buitenrand naar voren staat en het spatbord rechts met de binnenrand (de rand die tegen de bak aan gelijmd wordt) naar voren staat.

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Randje dichtsmeren ...

Inmiddels is het project al wat verder gevorderd, maar die foto's komen nog.

Ook wil ik een Eendcaravan bouwen:

Afbeelding

Foto ingescand door Robb en komt oorspronkelijk uit het boek La 2CV, 40 ans d'amour.

Begin is gemaakt, namelijk het schroefwerk (model uit elkaar halen).

Afbeelding

Afbeelding

Malletje maken ...

Afbeelding

Afbeelding

En tekenen !

Afbeelding

Afbeelding

Inmiddels zijn er al delen uit gezaagd. Hier heb ik nog geen foto's van. Gister heb ik geprobeerd de verf er af te halen met verfafbijt. Dat lukte maar matig. De verf verkleurde en bladderde slechts plaatselijk af. Vandaag maar thinner gekocht en het spul daar in gedonderd.

Zijn er nog meer mensen die aan model(ver)bouw doen ?

Alle foto's zijn gehost door Patje74.

Geplaatst: vr 15 dec, 2006 20:00
door TB
Ziet er echt heel leuk uit. Moet je veel geduld voor hebben! Heb vroeger weleens wat gerommeld met dit soort spul maar daar had ik echt het geduld niet voor.

Geplaatst: vr 15 dec, 2006 20:12
door Lelijke Eend
Ik kan uuuuuuuuuuuuren bezig zijn met niets ;) Gister wat gelkooid met een proefje voor spiegels (op schaal ! :lol: ).

Geplaatst: za 16 dec, 2006 00:08
door Punky
Humor!!

Afbeelding

P.Senior is met precies zo'n ding bezig in ware grote voor achter de mehari. :lol:

Geplaatst: za 16 dec, 2006 00:09
door Lelijke Eend
Aangezien ik een ideetje heb voor een CamperEend (niet teverwarren met de Eendcaravan) ben ik gister wat aan het klooien gegaan om misschien spiegels op pootjes te maken voor op de spatborden. Het idee is nog niet af (geen lijm gebruikt onder andere).

De rondjes zijn plastic plaat (0,5 mm dik) die gemaakt zijn met een perforator. Ik laat de plaatjes verder voor zich spreken:

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Natuurlijk kan je dit idee ook gebruiken voor andere zaken zoals wieltjes voor vliegtuigjes.

Ook heb ik weer wat foto's van de Eendcaravan:

Afbeelding

Zoals te zien is er een klein hoekje extra uit het koetswerk geslepen (ja, ik heb dit gedaan met een haakse slijper!). Dat is omdat de koets en daarom ook de spatborden nar achter iets spits toelopen. Ik heb geen zin om in de spatborden te slijpen, dus daarom maar een stukje exta uit de deur. Later maak ik met plamuur ofzo een mooie overgang.

Hier kan je zien dat de koets naar achter wat spits toeloopt:

Afbeelding

Afbeelding

En ik heb geprobeerd scharniertjes voor de bagagewagen te maken.

Eerst stukjes isolatie van ijzerdraad in korte kokertjes gesneden:

Afbeelding

Per 5 een speld er door heen. Van links naar rechts de 1e aan de onderkant ingesmeerd met lijm, de 2e aan de zijkant, de 3e aan de onderkant, de 4e aan de zijkant en de 5e aan de onderkant en het geheel tegen de bak + het deksel (wat ik vastgetaped had) gedrukt. Resultaat:



Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Helaas werkte het niet. De kokertjes (echt superkleine friemeltjes!) raakten aan elkaar geplakt en het spul scharnierde niet. Het brak af. Dus nog maar een keer, maar nu kokertje voor kokertje:

Afbeelding

De langere kokertjes zijn om de spelden en daarmee de korte kokertjes in positie te houden. Hopen dat het lukt ...

Met dank aan Patje74 voor het hosten van de foto's.

Geplaatst: za 16 dec, 2006 02:29
door Maaikie
leuk zeg!! Ziet er echt superknus uit!!!!

Geplaatst: za 16 dec, 2006 10:52
door Rollo
goed bezig!

Erg creabea en ik doe je niet na!

Geplaatst: za 16 dec, 2006 12:33
door Jeroen-citroen
Ik heb respect voor je geduld bij zulk gepriegel. Erg leuk om te zien maar ik doe het je denk ik niet na :wink:

Geplaatst: za 16 dec, 2006 17:34
door Lelijke Eend
Ik vind het erg leuk om te doen, gisternacht ben ik er om 4:15 maar eens opgehouden (ik schrok er van hoe laat het was). Denk je even 2 spiegeltjes te maken ... :oops:

Geplaatst: zo 17 dec, 2006 10:46
door Aloha Beach Cruiser
wie bedenkt het :lol:

Geplaatst: ma 1 jan, 2007 19:14
door gerbenv6
knap hoor. Ik zou op gegeven moment gek worden van dat priegelwerk.

Geplaatst: ma 1 jan, 2007 20:30
door Lelijke Eend
Het is ook erg frustrerend als een scharniertje afknapt ofzo ;)

Geplaatst: di 2 jan, 2007 08:56
door berend jan
geinig lekker prutsen met de wintermaanden altijd leuk :)

Geplaatst: di 9 jan, 2007 17:05
door Flying Duckman
Ja zo modellen ombouwen is leuk. Ik heb zelf vroeger vooral met van dit bouwpaketten gewerkt. Tegenwoordig eigenlijk niet meer. Ik heb nu laatst mijn 2CV laten namaken!

Mijn 2CV voordat hij afbrandde was grijs en ik had er veel herrineringen aan, helaas moest ik het altijd doen met foto's.
Een kennis van mij had al een paar keer voor wat mensen wat aangepast en heeft dit dus nu ook voor mij gedaan.
Ik heb hem gevraagd of hij mijn 2CV ook nog wil bouwen zoals toen ik hem kocht en anno 2007. Dat wilde hij ook wel doen, dus ik heb straks mijn auto in 3 vormen in mijn vitrinekast staan!

Geplaatst: di 9 jan, 2007 19:24
door Lelijke Eend
Gaaf man ! Zoiets wil ik ook gaan doen, maar dan moet m'n Eend wel af zijn ;)

Heb je ook plaatjes van je schaalmodel-Eend ?