Pagina 1 van 1

Slecht schakelen en schokkerig optrekken

Geplaatst: zo 29 apr, 2007 18:51
door Doris D.
Hoi peepz,

Sinds kort hebben we de volgende twee symptomen met onze eend:

1: Bij het optrekken vanuit stilstand komt de koppeling niet mooi gelijkmatig op maar is erg "schokkerig" (als iemand op zijn eerste rijles)

2: Bij hogere toerentallen (doortrekken) schakelt de bak niet soepel door van 1 naar 2. Moet dan uit 1 naar vrij, wachten tot motortoerental is gezakt en pas dan gaat hij verder in z'n 2e versnelling. In lage toeren geen enkel probleem.
Bakolie is inmiddels ververst, geeft geen verschil.

Vragen:
Hebben deze symptomen iets met elkaar te maken?
Wat kan (kunnen) de oorzaak(en) zijn?

Greetz,
Annemiek en Hans

Geplaatst: ma 30 apr, 2007 10:23
door Robbert.
Heb je de koppeling afgesteld?

Daar zou het aan kunnen liggen, tenzij de koppeling versleten is. Hoe je de koppeling af kunt stellen staat hier al een paar keer op het forum; even zoeken op 'koppeling'.

Suc6!

Geplaatst: ma 30 apr, 2007 12:04
door Doris D.
Robbert. schreef:Heb je de koppeling afgesteld?....
Ja, koppeling is pas opnieuw afgesteld, gaf geen verschil :cry:

Maar hebben slecht doorschakelen op hoge toeren en schokkerig optrekken dan allebei dezelfde oorzaak: versleten koppeling?

Groeten,
Annemiek en Hans

Geplaatst: zo 8 jul, 2007 13:08
door siemen
in z'n 3 zetten en vol gas en rustig de koppeling laten komen als ie slipt is ie niet goed

Geplaatst: zo 8 jul, 2007 15:32
door backfire
hoge toerentallen en kraken schakelen zal waarschijnlijk de synchro versleten zijn. Advies, lekker blijven rijden en van 1 naar 2 rustig schakelen.

schokkerig opkomen kan ook door kromme plaat komen, maar goed misschien zijn er nog wel meer mogelijkheden.

Geplaatst: zo 8 jul, 2007 17:43
door bartje2212
olie spetters op de plaat... is al eens eerder in een ander topic gezegd. Ik heb ook regelmatig last van schudden bij het wegrijden. als je met veel toeren wegrijdt (gewoon in de 1e vernelling), dan is het minder.

Geplaatst: ma 9 jul, 2007 20:03
door Doris D.
Oliespetters lijken wel erg plausibel ja. (wat betreft horterig optrekken)
Klopt ook wel met het feit dat dat het na een paar keer optrekken met slippende koppeling weg is.
Slecht opschakelen naar 2 bij hoge toeren is er nog soms. Voorlopig mee leren leven door minder fanatiek uit de startblokken te komen :wink: