Pagina 1 van 1

Onregelmatige ontsteking?

Geplaatst: do 17 mei, 2007 18:01
door Peter v G
Vandaag een beetje "gespeeld" met een stroboscoop.
Hierbij viel het me op dat de lamp bij de ene bougiekabel een regelmatiger beeld gaf dan bij de andere kabel. Met andere woorden, het leek net of er veel ontstekingen wegvielen aan één zijde.

De secundaire zijde van de spoel maakt samen met de twee bougie's en het motorblok toch één circuit?! Met de meeting ben je dan links of rechts van de spoel , in hetzelfde circuit, aan het meten. Ook het omdraaien van de laagspanning maakte niet uit. (Hoogspanningskabels waren hiervoor te kort.)

Iemand een verklaring hiervoor? Uiteraard zijn het nieuwe bougie's en de kabels zijn (optisch) in goede conditie.

Geplaatst: do 17 mei, 2007 20:00
door bartje2212
nokje van je ontsteking niet meer recht? hierdoor kan het zijn dat bij de ene kant de puntjes wel goed contact maken en bij de volgende (halve slag) niet.
wie weet meer?

Geplaatst: do 17 mei, 2007 20:05
door André Post
Dat zou niet uit moeten maken daar de 2 bougies eigenlijk de zelfde tijd vonken.
Het zou kunnen dat de opnemer van je stroboskoop richtings gevoelig is.
Zet hem er eens anderom op.