Pagina 1 van 1
inwendig reinigen motor
Geplaatst: wo 8 okt, 2008 01:11
door JanO
Even een misschien wel rare vraag:
Ik ben bezig met een AM2 blok dat al tig jaar stilstaat en waarschijnlijk vol ingedroogde smurrie zit . Losse onderdelen zijn eraf, cilinders zijn gehoond, koppen worden gereviseerd enz., maar ik zie het nog niet zo zitten om het blok te splitsen. Is het mogelijk om de motor inwendig te reinigen door er bv een halve liter wasbenzine in de doen en dan een paar keer tornen en daarna weer aftappen?
Mvg, Jan
Geplaatst: wo 8 okt, 2008 10:12
door backfire
je hebt spoelolie en anders zou ik eerder beginnen met diesel. Ik zou niet tornen met diesel of wasbenzine, maar gewoon de boel schudden. De olie tussen de lagers liever met spoelolie en daarna met de juiste olie. En gewoon lekker met het handje tornen.
Geplaatst: wo 8 okt, 2008 11:02
door TB
In dit geval zou ik m toch echt splitsen. Als je goed oplet wat je doet dan is het echt niet moeilijk!
http://www.pixum.nl/viewalbum/id/2822649
Hier kun je e.e.a. vinden over mijn motorrevisie. Blok had 23 jaar stil gelegen in een schuurtje. Nu is ie als nieuw

Geplaatst: wo 8 okt, 2008 12:32
door björn
uuuhh wat is tornen???
Geplaatst: wo 8 okt, 2008 12:44
door Jeroen-citroen
björn schreef:uuuhh wat is tornen???
Volgens mij is dat handmatig ronddraaien
Geplaatst: wo 8 okt, 2008 13:10
door TB
Jeroen-citroen schreef:björn schreef:uuuhh wat is tornen???
Volgens mij is dat handmatig ronddraaien
Dat zou kunnen....
Maar volgens het woordenboek betekent tornen "de naad lospeuteren; veranderen".
Geplaatst: wo 8 okt, 2008 13:55
door jeroentje
Tijd voor een technisch woordenboek.

Tornen is idd handmatig de krukas e.d. ronddraaien.
Geplaatst: wo 8 okt, 2008 16:21
door backfire
beide zijn juist in NL wordt tornen gebruikt voor draad loshalen in belgie om iets met de hand rond te draaien
Geplaatst: wo 8 okt, 2008 20:13
door Lelijke Eend
Ik ken het begrip tornen ook wel in de betekenis van iets met de hand ronddraaien.
Geplaatst: wo 8 okt, 2008 20:41
door AZL57
Tornen is in de grafische techniek de drukpers langzaam laten draaien. Zodat je het ding kunt poetsen zonder er met je fikken in te blijven hangen

Re: inwendig reinigen motor
Geplaatst: wo 8 okt, 2008 21:56
door Peter v G
JanO schreef:Even een misschien wel rare vraag:
Ik ben bezig met een AM2 blok dat al tig jaar stilstaat en waarschijnlijk vol ingedroogde smurrie zit . Losse onderdelen zijn eraf, cilinders zijn gehoond, koppen worden gereviseerd enz., maar ik zie het nog niet zo zitten om het blok te splitsen. Is het mogelijk om de motor inwendig te reinigen door er bv een halve liter wasbenzine in de doen en dan een paar keer tornen en daarna weer aftappen?
Mvg, Jan
Hallo jan,
Nu je al best hebt geïnvesteerd in je blok zou ik het splitsen.
In een blok dat al zolang stilstaat kan condens gaan vormen dat een (lichte vlieg)roest op je krukas en drijfstangen veroorzaakt. Dit is er goed af te poetsen.
De olie gaat indikken of zelfs een harde laag vormen. Met wasbenzine loop je het risico dat stukjes loskomen en kanaaltjes gaan verstoppen.
Meer dan tijd en een tube vloeibare pakking hoef het niet te kosten en je rijdt daarna met een blok dat je durft te vertrouwen. Waarvan je weet dat het goed is nagezien.
Succes.