Pagina 1 van 1

Afstelling elektronische ontsteking

Geplaatst: za 9 okt, 2010 12:53
door Tom Duckpower
Onlangs heb ik voor de Ami een elektronische ontsteking van Cassis aangeschaft. Deze heb ik van de week ingebouwd volgens de beschrijving, maar op deze manier (vliegwiel blokkeren met pennetje, ontsteking linksom tot het lampje uit gaat, en dan weer rechtsom tot het lampje net aan gaat), wilde de Ami niet starten/aanslaan of wat dan ook. Tijdens het starten af en toe een plofje.

Uiteindelijk heb ik, terwijl de startmotor rond ging (toch handig zo’n trekstarter), aan de ontsteking zitten draaien tot ie aan sloeg en wilde blijven lopen. De ontsteking zit nu bijna helemaal rechtsom gedraaid.

Hij loopt nu dus wel, maar wanneer ik de choke uittrek, reageert het blokje er niet op. Toeren maken gaat verder probleemloos en zonder hikken of overslaan.
Net voor het eerst even een proefritje gemaakt, en hij doet het verder gewoon goed. Trekt lekker door in de versnellingen (niet boven de 70 uitgeweest), geen bijgeluiden en kan geen pingelen waarnemen.
Alleen wilde ie net na een paar minuten stil te hebben gestaan niet direct starten. Stationair liep ie heel schokkerig/weinig toeren, en bij gas geven sloeg ie af. Na even doorstarten wilde ie wel weer blijven lopen, met wat extra gasgeven.
Zojuist voor de deur nog even met de choke gespeeld, en met warme motor lijkt hij er wel iets op de reageren, maar dat is maar heel licht.
Ik ben alleen met de ontsteking bezig geweest. Van de kleppen en de carb ben ik verder afgebleven. Met puntjes deed ie het verder gewoon goed, dus ik verdenk serieus de ontsteking.

Ligt het aan het blok zelf? Ik heb de stand van de nokjes van de nokkenas, waarop de magneetjes voor de ontsteking komen vergeleken met een ander blok dat ik heb liggen, en deze staan met het vliegwiel geblokkeerd in dezelfde stand.

Of moet ik het zoeken bij de (nieuwe, dus verwacht dat ie goed is) elektronische ontsteking. Het gaat hier dus om de variant van Club Cassis zelf (88euro) en dus niet om een echte 123 ontsteking, maar dat moet weinig uit maken lijkt me.

Misschien dat iemand in de buurt van Tilburg een 123 heeft liggen, zodat ik die eens kan proberen. Mocht ie het daarmee wel doen, dan ligt het dus aan mijn nieuwe ontsteking…..

Geplaatst: za 9 okt, 2010 13:09
door Roadrunner
Alle replica's van de 123 zijn minder dan het origineel.
Hoe stond het puntenhuisje voor dat je die eraf haalde? Als die ook helemaal naar rechts stond zou dat kunnen duiden op een versleten nokkenas.
Als de nokkenas is versleten en de nokken dus lager zijn geworden, moet de motor dus in een kortere tijd het brandstofmengsel aanzuigen. Het komt vaker voor dat je de onsteking ver moet verdraaier om m goed lopend te krijgen. Zelf heb ik dat ook en ook een versleten nokkenas (alweer)

Geplaatst: za 9 okt, 2010 13:25
door Tom Duckpower
Die stond, volgens de smerige afdruk op het ronde plaatje, aardig recht (bovenzijde ontstekingshuisje horizontaal). Hij zat er niet zo overdreven ver gedraaid op als de elektronische die er nu op zit.

Geplaatst: za 9 okt, 2010 14:30
door TB
Komt vaker voor dat een blokje niet lekker wil lopen met een elektronische ontsteking. Mijn zwager heeft destijds een 123 ingebouwd gehad en dat wilde echt niet. Terug naar puntjes en het was weer prima. Waardoor het wordt veroorzaakt zou ik niet weten.
Misschien zitten er toch slechte exemplaren tussen ofzo.

Ik heb zelf nooit problemen gehad met 123 ontstekingen. Met andere heb ik geen ervaring.

Geplaatst: za 9 okt, 2010 15:24
door Punky
Heb deze ontsteking vorig jaar in een eend gezet volgens dezelfde montagemethode als bij de 123 en nooit geen klachten over gehoord. Ook de blauwe van Moon heeft hem en die loopt ook goed meen ik. Ook de Mehari heeft deze ontsteking en die loopt er ook goed op. Vreemd.

Volgens mij zat er wel net een klein verschil in de montage. Bij de 123 moet het ledje net aangaan en bij deze het ledje net uit.

Als je er echt niet uitkomt, wil ik wel een keer meekijken? :roll:

Geplaatst: za 9 okt, 2010 16:01
door AZL57
ik heb al eens een eend gehad waar de meenemer van de nokjes cq. magneetjes los bleek te zitten op de nokkenas. Ik kreeg dat ding met geen mogelijkheid gesteld maar snapte in eerste instantie niet waarom.

Geplaatst: za 9 okt, 2010 20:57
door 2cvpieter
komt wel vaker voor electronishe ontstekking
defect vanuit nieuw eerst even andere proberen . ooit zelf cassis ingebouwd prima

Geplaatst: zo 10 okt, 2010 22:17
door Tom Duckpower
Morgen even bij Inmijneendje een echte 123 halen. Deze gaat er dinsdag in, hopen dat ie het dan wel goed wilt doen, weten we meteen waar het aan ligt.

@ Punky, ja in de blauwe van moon doet ie het nog goed ja. maar om die uit ge gaan bouwen is ook weer zo iets. ;)

@ AZL57, de nokjes draaien nog mee, gelukkig.

Geplaatst: di 12 okt, 2010 12:01
door Tom Duckpower
123ignition zit erin, afgesteld volgens het boekje, starten en lopen.

Deze blijft er nu dus inzitten ;)

Geplaatst: di 12 okt, 2010 14:52
door inmijneendje
Tom Duckpower schreef:123ignition zit erin, afgesteld volgens het boekje, starten en lopen.

Deze blijft er nu dus inzitten ;)
je ziet wel goede spullen komen uit Kaatsheuvel, haha

Geplaatst: di 12 okt, 2010 14:54
door Tom Duckpower
Ja, alleen jammer dat er op de weg van kaatsheuvel naar Tilburg (heideweg, parallel aan de midden brabantweg), een toyota overstak (zie vervelende dingen topic)...

Geplaatst: di 12 okt, 2010 15:42
door Punky
Ach De Kets houdt je ook aan het werk. ;-)

Geplaatst: di 12 okt, 2010 16:50
door inmijneendje
Tom Duckpower schreef:Ja, alleen jammer dat er op de weg van kaatsheuvel naar Tilburg (heideweg, parallel aan de midden brabantweg), een toyota overstak (zie vervelende dingen topic)...
Dat krijg je met dat sprookjes bos, ze denken dat alles maar kan en mag.

Geplaatst: di 12 okt, 2010 20:37
door dyane_maniac
mijn ervaring met elctronische ontsteking is dat deze goed werken, maar gevoeliger zijn voor algehele staat van het blok. ook moeten ze eigenlijk met een stroboscoop afgesteld worden voor het mooie. en ja ik heb idd ook een keer gehad dat 1 van de palletjes waar de originele vervroeger op vast zat los zat waardoor de 123 niet werkte. en ja er zal er ook wel eens 1 stuk zijn. iig bij de originele heb ik meerdere malen gehoord dat de aftersales iig prima is.