Zo, na enkele jaren de eend weer eens uit de kast getrokken. Nou ja, spreekwoordelijk dan.
Ik kreeg hem ooit als witte eend toen ik 16 was of zo. Ding was slecht, de bodem in ieder geval. Maar dat is dan al weer zo'n 16 jaar geleden. Andere bodem eronder gezet en geel/zwart gespoten. Dat alles in een paar jaar tijd. Geen haast, toch geen rijbewijs.
Daarna van 1996 tot eind 2002 mee gereden. En toen geschorst. Want, er moest nog wat gebeuren (de bodem van de carrosserie... wie kent het niet en iets met stuurkogels en nog wat gefreubel). Gelukkig wel nog in de zomer voor een vakantie richting Spanje/Portugal de motor gereviseerd.
Helaas werd ik in de Pyreneeën van achteren aangereden en dat resulteerde in kapotte achterlichten en een wat onhandig gevouwen achterzijde.
Maar goed, een auto had ik ook niet echt meer nodig, dus ach, hij stond wel goed in de garage. En elk jaar weer vlak voor de zomer: damn, dat ding moet eens af! Steeds weer een klein dingetje doen, maar nooit afgemaakt.
Tot dit jaar. Eindelijk die laatste paar dingen gedaan en sinds vandaag weer officieel op de weg. Nog wat rare dingetjes, maar dat lossen we ook vast wel weer op.
Mijn grootste shock was toch eigenlijk wel dat na 3,5 jaar niet meer voor mijzelf getankt te hebben (jaja.. nog wat pauperbakken versleten tussendoor) ben ik volledig in de war van de benzineprijzen. Ik vind eigenlijk dat de eend best op water kan lopen
Dit is 'm eind 2001 aan de Kraneweg in Groningen. Niet veel aan veranderd, behalve dan dat ie al lang niet meer in de was gezet is:
