Alles over de wielophanging
-
blanc/rouge2cv
- Veelvuldig poster

- Berichten: 632
- Lid geworden op: wo 10 feb, 2010 19:56
- Locatie: utrecht
Bericht
door blanc/rouge2cv » wo 4 mar, 2015 13:16
dyane_maniac schreef:Thijs schreef:
Mocht je de aandrijfassen bij de remschijven losdraaien let dan op dat deze moeren en bouten op het juiste moment en met Loctite vastgezet moeten worden.
is dit zo?? Nog nooooit gedaan. gewoon goed vastdraaien. Ik kan me ook echt niet voorstellen dat deze op moment vastmoeten. okay ze moeten vast genoeg, maar iets vaster dan het minimale moment kan m.i. geen kwaad.
okay als de handleidingen iets anders zouden zeggen ga ik niet anders adviseren, maar m.i. is dit bij deze bouten nou niet echt van belang
In de garage waar ik vroeger werkte zei de cheff altijd een kwartslag voor het afbreken stoppen .

-
Twécévé
- Veelvuldig poster

- Berichten: 1792
- Lid geworden op: di 22 apr, 2003 12:39
-
Contacteer:
Bericht
door Twécévé » wo 4 mar, 2015 14:18
blanc/rouge2cv schreef:Jeetje 40 Euro voor een beetje schoonmaken van de hoes en een druppeltje lijm .
Gewoon zelf doen leer je ook weer wat van je 2CV en het is heel makkelijk te doen en vervang gelijk alle 2 de hoezen van de as .
Motorkap en scherm verwijderen, wiel eraf , even op de handrem om je wielmoer los te maken , en aan de bakzijde los maken dan is ie er tussen uit en kan je de hoezen vervangen , pas op met de nieuwe hoezen als je ze over de as trekt dat je dat niet met een scherp hulpmiddel doet anders heb je er zo een gat in gewoon een beetje vet en gepast erover heen trekken .
Doe je best .
Allebei de hoezen, je bedoelt wielzijde en bakzijde?
-
Thijs
- Heavy user

- Berichten: 3076
- Lid geworden op: vr 14 jan, 2011 20:17
- Locatie: Drachten en omkriten
Bericht
door Thijs » wo 4 mar, 2015 17:08
En het midden.....
-
verkuilm
- Veelvuldig poster

- Berichten: 528
- Lid geworden op: za 7 feb, 2009 14:12
- Locatie: Zeist
Bericht
door verkuilm » wo 4 mar, 2015 18:34
Iederdaad. Dan gelijk alle drie de hoezen vervangen.
Het is in de bassis niet heel lastig. Hoewel de nieuwe hoezen nogal stug zijn.
Dus ff knutselen om er op te schuiven.
Spatbord laat ik ook altijd zitten.
Let wel, veel mensen zetten de nieuwe hoezen vast met Tieraps.
In de bassis werkt dat niet. Bij goed heet weer gaat dat lekken.
Kan wel voor even.
Maar je moet eigenlijk wel stalen bandjes hebben. Orgineel is ligarex.
Mehari 4x4 1982
2cv6 club 1978
Vanclee mungo 1980
-
Thijs
- Heavy user

- Berichten: 3076
- Lid geworden op: vr 14 jan, 2011 20:17
- Locatie: Drachten en omkriten
Bericht
door Thijs » wo 4 mar, 2015 20:11
Hoewel de nieuwe hoezen nogal stug zijn.
Als je de as deelt, dus beide helften uit elkaar trekt, dan maakt dat stugge niks uit.
Er is dan ook geen speciaal gereedschap nodig en zelfs binnenstebuiten keren is dan overbodig.
Inderdaad zijn metalen bandjes beter dan trekbanden.

-
TB
- Moderator
- Berichten: 3478
- Lid geworden op: ma 17 mei, 2004 21:47
- Locatie: Zuid Holland
Bericht
door TB » wo 4 mar, 2015 21:52
Die metalen bandjes heten Ligarex. Werk ik altijd mee bij ashoezen en ben er zeer tevreden mee. Nog nooit een los geraakt.
Ashoezen kosten niet zoveel. Je kunt ook een setje kopen waar het juiste vet bij zit.
Je kunt m ook zelf dichtkitten en dan apk laten keuren. Laatst ook gedaan omdat er haast was met een apk. Op later tijdstip alsnog het hoesje vervangen.
40 euro voor een druppeltje kit/lijm... Nou ja als daar ook de kosten voor de apk bij zitten, prima. Maar dat zal vast niet.
Gewoon zelf doen.
2cv6 Club S6 - vert jade - 1987
-
Hassie
- Regelmatige poster

- Berichten: 388
- Lid geworden op: wo 22 feb, 2006 19:12
Bericht
door Hassie » do 5 mar, 2015 10:25
RobM schreef:ik kon bij mijn vorige eend de as zo loskrijgen:
-auto op de krik tot wiel helemaal vrij is
-stuur in uiterste stand ( zelf even kijken welke)
-nu wil de steekas uit de kant van het wiel.
maar ik weet niet of dat standaard is.
Gr Rob
Dit zou dus betekenen dat al rijdend de steekas met geheel uitgedraaid wiel (bij bv bocht om) los zou komen . Dat kan ik mij niet voorstellen. Of zie ik het verkeerd???
vrgrt
Hassie
Vrgrt.
Hassie.
-
achtpeter
- Veelvuldig poster

- Berichten: 845
- Lid geworden op: za 6 feb, 2010 16:35
- Locatie: Woerden
Bericht
door achtpeter » do 5 mar, 2015 10:29
Maarre... begrijp ik goed dat je naar een echte 21ste-eeuwse Citroëndealer bent gegaan voor de apk van je Eend??????
-
RobM
- Veelvuldig poster

- Berichten: 1938
- Lid geworden op: di 7 sep, 2010 09:17
- Locatie: Zwolle
-
Contacteer:
Bericht
door RobM » do 5 mar, 2015 10:29
alleen als je los ven de grond bent en je stuur in de uiterste stand hebt gedraaid. Ik denk dat in dat geval de landing je grootste zorg is, niet het losraken van je steekassen.
Met mijn huidige eend heb ik het nog niet geprobeerd zo.
Gr Rob
Laatst gewijzigd door
RobM op ma 9 mar, 2015 10:28, 1 keer totaal gewijzigd.
2CV 6 '82 rouge de castille
2CV AZAM '67 gris dandy, verkocht
2CV 6 '86, gesloopt
2CV 6 '86 verkocht
-
AZL57
- Addicted user

- Berichten: 5220
- Lid geworden op: zo 2 sep, 2007 22:08
- Locatie: kerkrade
Bericht
door AZL57 » do 5 mar, 2015 17:01
als je aanslag steunen zijn verborgen kunnen ze uit elkaar vallen. Is mij eens gebeurd met een 18pk op een drempel klonk en geen aandrijving meer

diverse Citroens, wat anders.
-
Twécévé
- Veelvuldig poster

- Berichten: 1792
- Lid geworden op: di 22 apr, 2003 12:39
-
Contacteer:
Bericht
door Twécévé » ma 9 mar, 2015 09:41
Zo, zaterdag zelf gedaan. Onder toezicht van mn broer, dat was maar goed ook. Ik zat met een eendenhandboek te werken maar na wiel en splitpen verwijderd te hebben kon ik het boek aan de kant leggen. Want de 32 mm moer wilde met geen mogelijkheid los. Daarop de boel moeten loshalen aan de bakzijde en van die kant gewerkt.
Gelijk alle drie de ashoezen vervangen. Er op doen was geen probleem overigens, ik trok ze zo in 1 xop de goede plek. Set gekocht met ligarex bandjes. Maar goed dat mn broer een ligarex tang had liggen en sta je ook zo te kijken. Die metalen bandjes die met een een schroevendraaier kunt aandraaien lijken me wat universeler en dus geschikter om een in een kant en klaar setje te doen.
