Pagina 1 van 2

welke oliefiltersleutel?

Geplaatst: ma 5 nov, 2007 23:24
door Charl
Ik heb vanmiddag een poging gedaan mijn oliefilter te vervangen. Voor een paar euro er ook een bandsleutel bij gekocht.

Het filter zat zo muurvast dat dit uiteindelijk resulteerde in een gebroken band, mede omdat ik hem te strak had aangdraaid omdat hij maar bleef slippen.
Op het 'knapmoment' kwam er gelijk een lading olie mee maar het filter zat nog steeds muurvast. Er is dus ergens wat gaan lekken. De sump was al helemaal leeg.
Het begon te schemeren zodat ik niet goed kon zien wat de schade was: het olie filter zelf of misschien iets aan het blok of schroefdraad. afwachten dus.

Ik vroeg me af wat er professioneel voor gereedschap wordt gebruikt.
Ik zag op het net dat er een aantal typen sleutels zijn. De linkjes verwijzen naar plaatjes.

- een bandsleutel (!@&%$#!!....), die komt er niet meer in
http://www.autoelectra.nl/components/co ... 637863.jpg

- kettingsleutel, leek me al wat degelijker
http://www.onlinetuning.com/shop/catalo ... /pID/11210

- driepootje, met centraal een gat voor een dopsleutel. Bij harder trekken trekt deze zichzelf steeds vaster.
http://www.all4car.nl/shop/popup_image. ... 2d7170bd45

- kapje met ook weer een dopsleutel gat. ik vond er één speciaal voor een 2cv maar wel tig keer zo duur als de anderen.

Een belangrijk keuzecriterium lijkt mij ondermeer de krappe ruimte.

heel graag tips hierover van ervaringsdeskundigen.

Geplaatst: ma 5 nov, 2007 23:31
door the Nosepicker
Ik heb een kettingsleutel. Deze trekt zichzelf strakker naarmate je er harder aan trekt.
Soms lukt het om hem met de hand los te draaien (ik ben ook retegoed met jampotjes ;) ), die van jou zit blijkbaar vaster.
Als je er een schroevendraaier doorheen slaat (je oude filter gooi je toch weg) heb je een handvat en kun je meestal voldoende kracht zetten om hem los te draaien. Dit vind ik vaak rielekster werken dan die kettingsleutel, juist vanwege de krappe ruimte die jij ook al noemt.

Geplaatst: ma 5 nov, 2007 23:33
door Tom Duckpower
heb hier zo'n bandsleutel liggen, en daarmee krijg ik het filter los...
Ook een (soort van) ketting-sleutel en daarmee lukt het ook wel..

ALs ie echt niet loskomt kun je ook een schroevendraaier door het oliefilter heen rammen (halverwegen filter), en dan draaien..

Maar normaal moet het filter zonder al te veel moeite loskomen...

Geplaatst: ma 5 nov, 2007 23:46
door Charl
dit forum is wel erg prettig met zulke snelle antwoorden.
De schroevendraaier methode lijkt me inderdaad handig.

moet ik hiervoor een gat voorboren of is het een kwestie van hameren?

Enige voorzichtigheid is misschien wel geboden omdat er wellicht iets is beschadigd.

Geplaatst: ma 5 nov, 2007 23:48
door the Nosepicker
Schroevendraaier, hamer, slaan, draaien. ('t is maar dun blik, dat hoef je niet voor te boren. + er is daar geen paats voor een boormachine.. ;) )
Hierdoor zal er niet gauw iets aan je blokkie beschadigen. En mocht je nu iets beschadigd hebben, dan zal dat door deze methode niet erger worden. Echt enorme krachten komen er niet vrij bij het verwijderen van je oliefilter. ;)
Succes morgen!

Geplaatst: ma 5 nov, 2007 23:49
door Charl
en hoeveel blikken spinazie staan er bij jou op de keukenplank!

Geplaatst: ma 5 nov, 2007 23:50
door Punky
Bij neuspeuteraar eerder blikken Solexine. :lol:

Geplaatst: ma 5 nov, 2007 23:56
door the Nosepicker
:mrgreen:

Geplaatst: ma 5 nov, 2007 23:59
door Charl
ok heren, bedankt.

Geplaatst: di 6 nov, 2007 08:27
door backfire
Ik heb daar geen gereedschap voor, nog geen oliefilter tegen gekomen die ik er niet af heb gekregen met de grote schroevendraaier.

Geplaatst: di 6 nov, 2007 09:32
door leo top
backfire schreef:Ik heb daar geen gereedschap voor, nog geen oliefilter tegen gekomen die ik er niet af heb gekregen met de grote schroevendraaier.
Dat gaat zo wel, maar geeft ook een hoop vuile olie!

Geplaatst: di 6 nov, 2007 10:33
door backfire
Olie in een filter is altijd vuil, maar gewoon bakje onder zetten is er niets aan de hand. Vervolgens naar milieustation brengen. No problemo.

Geplaatst: di 6 nov, 2007 13:44
door leo top
bij mij zit er een plaat onder; ami 6 chasis, daar kan geen bakje tussen.

Geplaatst: di 6 nov, 2007 15:51
door backfire
Hey Leo, verschil met de 2cv is natuurlijk wel dat je het spatbord er even af haalt en je er zo dan wel erg makkelijk bij kunt. Zo'n plat bakkie van de chinees is dan ideaal. ;)

Geplaatst: di 6 nov, 2007 15:59
door André Post
Ik gebruik zo'n driepoot sleutel.
Bij een Mehari zit een volledige carter beschermplaat waardoor ik geen andere methode werkbaar heb gevonden.
Behalve natuurlijk die plaat verwijderen met 8 boutjes.
Het is wel altijd geknoei met olie, een grote lekbak is dan handig.