Ongeveer twee maanden geleden heeft mijn vader met zijn BMW-eend de grote stap genomen naar de RDW te gaan voor een wijziging op kenteken van het motortype. (voor degenen die hiervan niet op de hoogte zijn; wij hebben in samenwerkin met Leen de Both een BMW R1150 motorfietsblok in een eend gebouwd

Aanvankelijk werd de auto goedgekeurd, totdat een medewerker over het niet originele chassis viel (gemonteerd is een Franzosechassis)... Bealve het feit dat dit nummer niet via de RDW was ingeslagen, is volgens de huidige regelgeving dan tweederde van het voertuig gewijzigd, en dit is niet toegestaan. De auto kreeg een WOK registratie en er is anderhalve maand vergaderd over de toekomst van de auto

Resultaat van de moeite die gedaan is (onder andere is het originele chassisnummer aan de RDW overhandigd waardoor het chassis in ieder geval nu legaal onder de auto zit), is de RDW tot de conclusie gekomen dat bij 2cv's en afgeleiden het verwisselen van een chassis een reparatie is, soortgelijk aan reparaties van ander plaatwerk. Bovendien worden er geen chassis meer door citroën gemaakt, waardoor originaliteit niet voldoende te waarborgen is. Omdat het bij het speciale geval van de 2cv bovendien erg vaak voorkomt dat een chassiswissel noodzakelijk is, heet de RDW besloten alleen voor de 2cv de regelgeving om chassiswissels te herzien, waardoor waarschijnlijk in de toekomst een chassiswissel niet meer onder het wijzigen van eenderde van het voertuig valt. Hierover valt nog niet veel met zekerheid te zeggen.
Ik denk, ik zal het verhaal hier even melden

Ondertussen hebben we op deze manier de BMW-eend teruggekregen met goedkeuring voor het chassis én het aangepaste motorblok.
Eigenlijk zijn het meestal nog niet eens zo slechte lui bij de RDW

groetjes
Thomas