Balanspijp

Plaats reactie
Evan
Veelvuldig poster
Veelvuldig poster
Berichten: 646
Lid geworden op: di 8 feb, 2005 10:30

Balanspijp

Bericht door Evan » za 7 jan, 2006 00:17

Is er nu al iemand die een echte balanspijp in zijn uitlaatsysteem heeft zitten en wat zijn daar de merkbare voordelen van?

balanspijp is een pijp met dezelfde binnendiameter als de uitlaatbuis die de uitlaatdelen die van beide cilinders afkomstig zijn met elkaar verbinden. De verbindingspunten zitten op beide pijpen even ver van de aansluiting op het spruitstuk af. (een eerste demper is dus GEEN balanspijp!)
Ami 8 break

backfire
Addicted user
Addicted user
Berichten: 5841
Lid geworden op: vr 21 jan, 2005 11:23
Locatie: Den Bosch
Contacteer:

Bericht door backfire » za 7 jan, 2006 01:23

correctie maar balanspijp heeft niet per definitie dezelfde diameter als de uitlaatbuis. diameter is afhankelijk van het gewenste resultaat.

maar elk a-type (althans de types welke ik ken) heeft een balanspijp tussen de voortste uitlaatspruitstukken. lopen met een bochtje via je craburateurvoet en ja is hol.

Green-Duckman
Veelvuldig poster
Veelvuldig poster
Berichten: 1366
Lid geworden op: vr 7 nov, 2003 21:04
Locatie: Zierikzee

Bericht door Green-Duckman » za 7 jan, 2006 09:23

Ja ik dacht eigenlijk ook dat dat een balanspijpje is!! maar heefft idderdaad niet de zelfde diameter!
2cv Vert Bambou '79

Aloha Beach Cruiser
Veelvuldig poster
Veelvuldig poster
Berichten: 1593
Lid geworden op: vr 25 nov, 2005 23:48
Locatie: s heerenbroek
Contacteer:

Bericht door Aloha Beach Cruiser » za 7 jan, 2006 09:57

waarom is je eerte demper geen balans pijp dan?? deze is wel simetrisch opgebouwd.. er komen dus van beide cilinders pijpen bij elkaar die even lang zijn theoretisch.. :?
2cv CUSTOM cruiser in de maak, VW spijlbus '66, lowered bug '81

http://charlestontuning.mijnalbums.nl/

Green-Duckman
Veelvuldig poster
Veelvuldig poster
Berichten: 1366
Lid geworden op: vr 7 nov, 2003 21:04
Locatie: Zierikzee

Bericht door Green-Duckman » za 7 jan, 2006 10:34

Ik denk dat dat ook wel een soort van balanspijp is!! :?
Maar de werkelijke pijp (pijpje) zit daar net voor!!

Maarre ik weet ut ook allemaal niet meer!!! :(
2cv Vert Bambou '79

backfire
Addicted user
Addicted user
Berichten: 5841
Lid geworden op: vr 21 jan, 2005 11:23
Locatie: Den Bosch
Contacteer:

Bericht door backfire » za 7 jan, 2006 11:01

Balanspijp zit bij de cilinders meestal een 20 cm van de uitlaatuitgang en is ter compensatie van druk in de uitlaatbuis waardoor je een vloeiend stroom krijgt in de buis. De tussendemper is precies wat het zegt een demper, of te wel collector. Deze regelt weer bepaalde tegendruk om zodoende meer koppel te verkrijgen onderin de toeren.

Plaats reactie